دسترسی رایگان به سایت‌های مشهور علمی – خبری

سایت‌ها پیام محدودیت به مخاطب نشان می‌دهند

سایت‌های مشهور علمی-خبری نظیر اکونومیست، فاینسیال تایمز، کورا و … محدودیت‌هایی برای دسترسی به نوشته‌هایی که منتشر می‌کنند، می‌گذارند. این محدودیت‌ها گاها زمانی است; به این صورت که در یک هفته یا ماه، تعداد خاصی از نوشته‌ها را به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند و زمانی که به سقف آن برسید با پیام اشتراک روبرو می‌شوید. بعضی دیگر از این محدودیت‌ها مربوط به موقعیت مکانی می‌باشد.

راه حل روبرو شدن با محدودیت دوم، استفاده از پروکسی‌ها و VPNها برای دور زدن تحریم می‌باشد. این راه‌حل برای محدودیت زمانی نیز کاربرد دارد، به این صورت که شما در هر بار اتصال، می‌توانید به تعداد محدودیت ذکر شده، دسترسی داشته باشید. راه‌حل کاربردی و دائم برای حل محدودیت زمانی استفاده از افزونه‌‌هایی‌ست که به این منظور برای مرورگرهای مختلف ساخته‌ می‌شود. در بررسی‌ این افزونه‌ها، به Bypass Paywalls رسیدیم که به زعم ما بهترین و کامل‌ترین افزونه از لحاظ پوشش سایت‌ها بود.

economist free - دسترسی رایگان به سایت‌های مشهور علمی - خبری
پس از نصب افزونه، نوشته‌ها بدون محدودیت قابل دسترس قرار می‌گیرند
سایت‌هایی که با Bypass Paywalls قابل دسترسی می‌باشند
  1. The Age (theage.com.au)
  2. Baltimore Sun (baltimoresun.com)
  3. Barron’s (barrons.com)
  4. Bloomberg (bloomberg.com)
  5. Caixin (caixinglobal.com)
  6. Crain’s Chicago Business (chicagobusiness.com)
  7. Chicago Tribune (chicagotribune.com)
  8. Corriere Della Sera (corriere.it)
  9. Daily Press (dailypress.com)
  10. Dagens Nyheter (dn.se)
  11. Denver Post (denverpost.com)
  12. The Economist (economist.com)
  13. Financial Times (ft.com)
  14. Glassdoor (glassdoor.com)
  15. Haaretz (haaretz.co.il / haaretz.com)
  16. Hacked (hacked.com)
  17. Hartford Courant (courant.com)
  18. Harvard Business Review (hbr.org)
  19. Het Financieele Dagblad (fd.nl)
  20. Inc.com (inc.com)
  21. Le Temps (letemps.ch)
  22. Los Angeles Times (latimes.com)
  23. Medium (medium.com)
  24. Medscape (medscape.com)
  25. New Statesman (newstatesman.com)
  26. MIT Technology Review (technologyreview.com)
  27. Nikkei Asian Review (asia.nikkei.com)
  28. NRC (nrc.nl)
  29. The Boston Globe (bostonglobe.com)
  30. The Globe and Mail (theglobeandmail.com)
  31. The Japan Times (japantimes.co.jp)
  32. The Mercury News (mercurynews.com)
  33. The Morning Call (mcall.com)
  34. The Nation (thenation.com)
  35. The New York Times (nytimes.com)
  36. The New Yorker (newyorker.com)
  37. The Spectator (spectator.co.uk)
  38. OC Register (ocregister.com)
  39. OrlandoSentinel (orlandosentinel.com)
  40. Quora (quora.com)
  41. SunSentinel (sun-sentinel.com)
  42. TheMarker (themarker.com)
  43. The Business Journals (bizjournals.com)
  44. The Seattle Times (seattletimes.com)
  45. The Sydney Morning Herald (smh.com.au)
  46. The Toronto Star (thestar.com)
  47. The Washington Post (washingtonpost.com)
  48. The Wall Street Journal (wsj.com)
  49. Towards Data Science (towardsdatascience.com)
  50. Vanity Fair (vanityfair.com)
  51. Wired (wired.com)
بیشتر بخوانید
 Bypass Paywalls - دسترسی رایگان به سایت‌های مشهور علمی - خبرینصب افزونه در مرورگر فایرفوکس

برای نصب افزونه در فایرفوکس، راه سختی در پیش ندارید. این افزونه در مخزن فایرفوکس قابل دسترسی است. برای باز کردن آن اینجا کلیک کنید. پس از باز شدن صفحه، کلید Add to Firefox را فشار دهید و منتظر بمانید که نصب به پایان برسد، در انتها دکمه Add را فشار دهید.

نصب افزونه در مرورگر گوگل‌کروم

در مرورگر گوگل‌کروم، راه سخت‌تری پیش رو دارید. اینا افزونه در مخزن کروم استور قابل دسترسی نیست و باید آن را به صورت دستی نصب کنید.

  1. ابتدا فایل افزونه را از اینجا دانلود کنید.
  2. فایل دانلود شده را از حالت فشرده در بیاورید.
  3. در بخش آدرس مرورگر کروم، عبارت ( chrome://extensions ) را بنویسید و کلید اینتر را فشار دهید.
  4. پوشه bypass-paywalls-chrome-master را به‌ سمت مرورگر خود بکشید (درگ کنید) و آن را رها کنید.
  5. نصب به اتمام رسید. پیام تنظیمات افزونه را ببندید و از اینترنت آزاد لذت ببرید.

 

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد